Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

uchwyt szafa
Poradnik

Gałki meblowe w różnych stylach – prosty sposób na odnowę mebli!

Nadaj meblom w swoim domu całkowicie nowy wygląd. Gdy chcesz ograniczyć prace i koszty, pomyśl o wymianie gałek!

Nowoczesne, a może tradycyjne? Proste lub ozdobne? Gałki meblowe to akcesoria, które nie tylko spełniają funkcję praktyczną, ale również mogą być niebanalną dekoracją mebla. Jakie z nich można znaleźć obecnie w sprzedaży? Jak dobrać je odpowiednio do mebla? Gdzie je kupić?

Wymiana gałek meblowych w meblach

Wymiana starych gałek meblowych na nowe jest prostym i szybkim sposobem na to, by nadać mu ciekawy wygląd. Gałki meblowe można wymienić we własnym zakresie – jest to bardzo proste i szybkie. Również nie są one dostępne w wysokich cenach, co powoduje, że renowacja mebla wcale nie musi oznaczać sporych kosztów.

Gałki można zmienić w różnych meblach, aby przeprowadzić ich prostą i tanią metamorfozę. Jakie meble można poddać wtedy renowacji?

Najczęściej gałki meblowe używane są w meblach jak:

  • Meble kuchenne,
  • Komody,
  • Biurka,
  • Szafki.

Gdy zatem planujesz odmianę wyglądu tych mebli, zakupienie nowego zestawu gałek meblowych może być bardzo dobrym wyborem.

Jak dobrać nowe gałki meblowe?

Sklepy prowadzące sprzedaż gałek meblowych, na przykład sklep internetowy https://uchwytymeblowe24.pl, mogą przedstawić swoim klientom szeroką gamę ciekawych modeli do wyboru. Zobacz, czym warto kierować się przy ich doborze!

Przede wszystkim warto dopasować nowe gałki meblowe do stylu mebla oraz do stylu całej aranżacji. Wtedy można przekształcić nowoczesną komodę w bardziej tradycyjną albo tradycyjnym meblom kuchennym nadać bardziej rustykalny, przytulny wymiar.

Nowoczesne gałki meblowe najczęściej wykonane są z metalu i mają srebrny lub złoty kolor. Dostępne są także modele w odcieniach bieli, szarości, czerni, a także innych kolorach. Popularne są też gałki kryształowe, które świetnie wpisują się w aranżacje glamour.

Z kolei do tradycyjnych mebli najczęściej wybierane są gałki meblowe, które mają dekoracyjny wygląd. Są to często gałki w kolorze starego złota z efektownymi rzeźbieniami i motywami, na przykład botanicznymi, ornamentami. Również popularne są gałki porcelanowe, muszlowe – w półokrągłym kształcie muszli. Mogą one również świetnie wyglądać w rustykalnych wnętrzach.

Można również znaleźć w sprzedaży gałki meblowe przeznaczone do pokojów dziecięcych. Najczęściej wykonane są one z drewna i występują w wielu efektownych kolorach. Mogą też przypominać zwierzątka, gwiazdki, klocki, piłki, samochodziki, więc dzięki nim można sprawić, że pokój dziecięcy będzie wyglądać efektownie.

Gdzie zakupić nowe gałki meblowe?

Sprzedaż gałek meblowych jest prowadzona przede wszystkim przez sklepy, które oferują akcesoria meblowe. Można wtedy znaleźć w nich szeroką gamę różnorodnych gałek, które przeznaczone są do wnętrz w wielu stylach.

Również warto sprawdzić gałki meblowe dostępne w sklepach internetowych, gdzie asortyment jest bardzo szeroki, a ceny przystępne. Wybrane akcesoria meblowe będą wtedy szybko dostarczone wprost do domu.

Ceny gałek meblowych rozpoczynają się już od około 3-4 złotych, natomiast te dekoracyjne mogą kosztować nawet ponad 20 złotych za sztukę.