Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

Wyposażenie

Farba z brokatem – hit czy kit?

Farba z brokatem jest doskonałym wyborem dla osób, które chcą ożywić swój pokój i nadać mu wyjątkowy charakter. Dodanie brokatu na ściany ma także dodatkową zaletę – pozwala na optyczne powiększenie mieszkania.

Farba z brokatem

Srebrne drobinki znajdujące się w takiej farbie dodatkowo rozpraszają światło, przez co wnętrze jest bardziej rozświetlone i wydaje się optycznie przestronniejsze. Nie trzeba dodawać brokatu do każdej ściany w pomieszczeniu, wystarczy użyć tej farby na jednej lub dwóch ścianach. Do wyboru mamy kilka kolorów drobinek: złote, miedziane lub srebrzyste. Ważne jest wybranie odpowiedniego brokatu, ponieważ do ciepłych odcieni farb będą pasować miedziane oraz złote drobinki, natomiast zimniejsze barwy idealnie sprawdzą się ze srebrnymi błyskotkami. Użycie farby z brokatem to jeden z najtańszych i najprostszych sposobów na zmianę nastroju wnętrz i nadanie im glamourowego stylu.

Aby uzyskać efekt „brokatowej” ściany możemy użyć transparentnej farby z brokatem, którą pokrywamy wcześniej pomalowane powierzchnie. Nałoży to tylko dodatkową warstwę na której znajdują się drobinki bez zmiany koloru ściany. Inną opcją jest zakup gotowej emulsji już z dodanym brokatem.

Narzędzia do nanoszenia farb z brokatem na ścianę

Aby uzyskać dobry efekt, należy wykorzystać odpowiednie narzędzia, bo to one w dużej mierze decydują o końcowym efekcie. Dobrą zasadą jest korzystanie z pędzla podczas nakładania farmy z brokatem, a nie z wałka. Pędzelek daje większą pewność uzyskania równomiernego rozmieszczenia drobinek na płaszczyźnie ściany. W sklepach znajdziemy także specjalne wałki dekoracyjne (wykonane ze specjalnej gąbki lub krótkiego włosia) oraz packi.

Koszta

Użycie farby z efektem brokatu jest zdecydowanie droższe od jej tradycyjnego odpowiednika i często mniej wydajne. Jednak w dalszym ciągu jest to jeden z najtańszych sposobów na odmienienie pomieszczenia. Koszt pokrycia ok. 8 m2 ściany to około 40 zł (farba mniej znanego producenta). Nieraz wymagane jest podwójne malowanie, co dodatkowo zwiększa koszty. Przy dużych powierzchniach niestety ten wydatek będzie całkiem duży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.