Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

drewniany płot osłonowy
Budownictwo

Drewniany płot osłonowy najlepszym rozwiązaniem dla domu

Ogrodzenie domu i ogrodu jest bardzo istotnym elementem wykańczania części zewnętrznej swojej posesji. Budując dom inwestorzy zastanawiają się często nad rozwiązaniami pośrednimi – pomiędzy lekkim przepierzeniem, a solidnym murowanym ogrodzeniem. O ile z reguły w przypadku bramy frontowej nie ma wątpliwości, jakiego rodzaju ogrodzenie jest potrzebne do domu, o tyle odgradzanie się od działek sąsiadów w ogrodzie jest nieco kłopotliwym rozwiązaniem. Na szczęście na pomoc przechodzą płoty osłonowe.

Czym jest płot osłonowy?

Jest to rodzaj lekkiego, drewnianego płotu o charakterze segmentowym, z bardzo zwartymi, osadzonymi blisko siebie sztachetami. Płoty osłonowe są wykonane z drewna impregnowanego różnych rodzajów i w różnych odcieniach. Są wykonane z niewielkich listewek, atrakcyjnie ułożonych względem siebie i tworzących zwartą zabudowę, z ewentualnymi niewielkimi szczelinami. Niektóre rodzaje płotów osłonowych mają u góry ażurowe wykończenie, co nadaje całej konstrukcji lekkości. Ten sposób ogrodzenia jest bardzo praktyczny, efektowny i niedrogi. Pojedynczy segment drewnianego płotu to koszt 100-200 złotych.

Praktyczny i efektowny

Drewniany płot ogrodowy często montuje się nie na całym obwodzie działki, lecz tylko w jej wybranych częściach. Montuje się je za pomocą specjalnych kotew, więc w ten proces nie trzeba angażować specjalistycznej firmy. Płot drewniany jest dość lekką konstrukcją, która odgradza posesję od działki sąsiadów na około dwa metry w górę. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, ale nie tylko. Takiego płotu nie jest w stanie sforsować nawet większy pies, a zatem jest to bardzo słuszny wybór, jeśli mamy psa, który lubi się wyszaleć w ogródku. Delikatni z pozoru, bardzo lekki płot jest świetnym rozwiązaniem, gdy planujemy skutecznie odgrodzić się od sąsiadów. Jest to również pomysł niedrogi i stosunkowo łatwy w wykonaniu – wystarczy poświęcić jeden wolny dzień, gdy działka jest niewielkich rozmiarów. Dostępne są także drewniane płoty myśliwskie czy żaluzjowe, które stanowią raczej ozdobną funkcję niż praktyczną. Wybierając ogrodzenie do swojej posesji, warto się zastanowić właśnie nad płotem osłonowym, szczególnie że pasuje on praktycznie do każdego rodzaju budynku, i świetnie komponuje się z resztą aranżacji ogrodu. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo i intymność w ogrodzie, i pewnie dlatego ostatnimi czasy cieszy się ono największym powodzeniem wśród klientów urządzających swój ogródek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *