Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

drewniany płot osłonowy
Budownictwo

Drewniany płot osłonowy najlepszym rozwiązaniem dla domu

Ogrodzenie domu i ogrodu jest bardzo istotnym elementem wykończenia części zewnętrznej swojej posesji. Budując dom inwestorzy zastanawiają się często nad rozwiązaniami pośrednimi – pomiędzy lekkim przepierzeniem, a solidnym murowanym ogrodzeniem. O ile z reguły w przypadku bramy frontowej nie ma wątpliwości, jakiego rodzaju ogrodzenie jest potrzebne do domu, o tyle odgradzanie się od działek sąsiadów w ogrodzie jest nieco kłopotliwym rozwiązaniem. Na szczęście na pomoc przychodzą płoty osłonowe. Sprawdź już teraz – drewniany płot osłonowy.

Sprawdź także: Płyta OSB – rodzaje i zastosowanie

Czym jest płot osłonowy?

Zapewne zastanawiasz się co to takiego. Jest to rodzaj lekkiego, drewnianego płotu o charakterze segmentowym, z bardzo zwartymi, osadzonymi blisko siebie sztachetami. Płoty osłonowe są wykonane z drewna impregnowanego różnych rodzajów i w różnych odcieniach. Są wykonane z niewielkich listewek, atrakcyjnie ułożonych względem siebie i tworzących zwartą zabudowę, z ewentualnymi niewielkimi szczelinami. Niektóre rodzaje płotów osłonowych mają u góry ażurowe wykończenie, co nadaje całej konstrukcji lekkości. Ten sposób ogrodzenia jest bardzo praktyczny, efektowny i niedrogi. Pojedynczy segment drewnianego płotu to koszt 100-200 złotych.

drewniany płot osłonowy

Praktyczny i efektowny

Drewniany płot ogrodowy często montuje się nie na całym obwodzie działki, lecz tylko w jej wybranych częściach. Montuje się je za pomocą specjalnych kotew, więc w ten proces nie trzeba angażować specjalistycznej firmy. Płot drewniany jest dość lekką konstrukcją, która odgradza posesję od działki sąsiadów na około dwa metry w górę. Są też także niższe wersje – w zależności od naszych potrzeb. Jest to bardzo dobre zabezpieczenie przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, ale nie tylko. Takiego płotu nie jest w stanie sforsować nawet większy pies, a zatem jest to bardzo słuszny wybór, jeśli mamy psa, który lubi się wyszaleć w ogródku.

Delikatny z pozoru, bardzo lekki płot jest świetnym rozwiązaniem, gdy planujemy skutecznie odgrodzić się od sąsiadów. Warto zaznaczyć, że jest on wysoce wytrzymały i wiatrochronny. Jest to również pomysł niedrogi i stosunkowo łatwy w wykonaniu – wystarczy poświęcić jeden wolny dzień, gdy działka jest niewielkich rozmiarów. Dostępne są także drewniane płoty myśliwskie czy żaluzjowe, które stanowią raczej ozdobną funkcję niż praktyczną. Wybierając ogrodzenie do swojej posesji, warto się zastanowić właśnie nad płotem osłonowym, szczególnie że pasuje on praktycznie do każdego rodzaju budynku, i świetnie komponuje się z resztą aranżacji ogrodu. Takie rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo i intymność w ogrodzie, i pewnie dlatego ostatnimi czasy cieszy się ono największym powodzeniem wśród klientów urządzających swój ogródek.

Zobacz także: https://homedelight.pl/jak-zrobic-oczko-wodne/

Gdzie kupić płot osłonowy drewniany?

Taki płot jest bardzo dobrym sposobem na zasłonięcie naszej posesji. Zapewne zastanawiasz się, gdzie można go kupić. Nic prostszego! Tego typu produkty możesz zakupić w każdym sklepie ogrodniczym bądź budowlanym. Jest to popularny sposób ze względu na małe koszta i szybki montaż. Dodatkowo płot osłonowy możesz kupić w internecie. Znajdziesz tam produkty różnej wysokości, szerokości a także koloru i wzoru. Do wyboru, do koloru. Jest to zdecydowanie tańszy wybór, niż wykonanie drewnianego płotu przez stolarza. Z pewnością będzie on gorszej jakości, jednak cena to rekompensuje.

Możesz również zdecydować się na płot murowany bądź też siatkę drucianą. Wybór rozwiązań jest ogromny. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy od danego produktu. Warto pamiętać, że płot osłonowy drewniany jest zdecydowanie węższy, dlatego też zajmuje mniej powierzchni. To będzie bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie posiadają dużego ogródka. Również różne są koszta. W zależności od naszego funduszu możemy wybrać tańszą opcję lub też droższą. Większy wydatek nie zawsze będzie równał się z wysokiej jakości produktem. Jeżeli obawiamy się zakupu, to warto zapytać o opinię sprzedawcę. On z pewnością doradzi, który rodzaj płotu będzie w naszej sytuacji odpowiedni.

Warto również wiedzieć, że płot osłonowy możemy użyć również na balkonie. Spotykane jest to szczególnie w dużych miastach, kiedy to balkony są bardzo blisko siebie lub też połączone ze sobą. Zamontowanie takiego płotu sprawi, że będziemy czuli się bezpieczniej we własnym domu. Nie musimy się obawiać, że ktoś będzie chciał nad podglądać. Jak go zamontować? Wystarczy, że zwiążemy fragmenty płotu z balustradą trytytkami. Są one na tyle silne, że płot z pewnością się nie wywróci. Warto jednak pamiętać, aby użyć odpowiednią ilość trytytek. Można je kupić w każdym sklepie budowlanym.

Płot osłonowy drewniany – podsumowanie

Podsumowując płoty osłonowe drewniane to idealny pomysł dla osób, które chcą uzyskać bezpieczeństwo oraz intymność we własnym ogrodzie. Często zdarza się, że ogródki są umiejscowione bardzo blisko siebie. Jest to bardzo denerwujące, gdy mamy świadomość że ktoś na nas patrzy. Jeżeli również masz taki problem, nie wahaj się u wybierz się do sklepu po płot osłonowy drewniany.