Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

szafa do salonu
Poradniki

Gdzie postawić szafę w salonie?

I oto jest – szafa do salonu: wymierzona, dopasowana do wnętrza, dokładnie taka, jak chcieliśmy, może nawet przez nas zaprojektowana a nierzadko również samodzielnie wykonana. Ma dokładnie tyle miejsca w środku, ile nam potrzeba i pomieści to, co nam potrzeba: ubrania, może segregatory z dokumentami, rzadko używane przedmioty, które wyciągamy tylko na specjalne okazje, kilka razy w roku, może zestaw gier planszowych?
Wszystko super, ale zanim zabierzemy się wreszcie do jej wypełniania, musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, gdzie powinna stanąć? Właściwie takie pytanie powinno się pojawić na samym początku, na etapie projektowania salonu i doboru mebli do niego.
Wszystko zależy oczywiście przede wszystkim od wielkości salonu i tego, jakie meble zaplanowaliśmy w nim: na pewno będzie sofa oraz fotele do odpoczynku, pewnie stół lub ława, telewizor, jakaś komoda. Gdzie powinna stanąć szafa? Najwygodniejszym miejscem w tym przypadku jest takie, które nie będzie przeszkadzało pozostałym mieszkańcom w odpoczynku w salonie, na pewno nie powinniśmy zasłaniać telewizora podczas wyciągania rzeczy z szafy, raczej niemile widziane, a przy okazji też mało praktyczne będzie przechodzenie przez cały salon, by zajrzeć do szafy i coś z niej wydostać. Zatem najlepiej, by szafa do salonu stanęła blisko wejścia, raczej w rogu. Nie zapominajmy, ze dostęp do szafy powinien być swobodny a drzwi mebla powinny otwierać się na oścież i nie blokować przejścia i swobodnego przemieszczania się. Tylko wtedy będziemy mogli w pełni skorzystać z jej funkcjonalności.

Przeczytaj więcej na amaloo.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.