Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

Bramy garażowe
Poradnik

Bramy garażowe – rolowane i segmentowe. Jaką bramę wybrać?

Brama garażowa to jeden z najważniejszych elementów bezpieczeństwa w domu. Oprócz ochrony przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi pozwala także chronić przedmioty znajdujące się w garażu przed kradzieżą. Z tego względu wybór bramy garażowej powinien skupić się nie tylko na aspekcie wizualnym, ale także na wysokiej jakości elementów, z których została wykonana brama.

Wysokiej jakości bramy garażowe – czym się charakteryzują?

Niezależnie, czy garaż to obiekt wolnostojący, czy przylegający do domu, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Jest nim wysokiej jakości brama garażowa, która powinna spełniać kilka ważnych warunków. Przede wszystkim musi być trwała, niezawodna i wyprodukowana z solidnych materiałów, które nie poddają się korozji. Brama powinna izolować nasz garaż przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi, a także stanowić niezawodną barierę akustyczną.

Brama garażowa powinna skutecznie chronić nasz garaż przed wychłodzeniem. Jeśli obiekt ten przylega bezpośrednio do domu, to dobrej jakości brama zatrzymuje ciepło. Dzięki temu zużywam mniej energii na ogrzewanie. Brama nie tylko musi chronić nasz garaż i dom przed wszelkim zagrożeniem, ale być także pasującym elementem i tworzyć całość z elewacją i domem. Przy zakupie bramy warto wybrać miejsce, w którym znajdziemy produkty spełniające wszystkie powyższe warunki, najlepiej doświadczony i zaufany sklep. Bramy garażowe chronią wnętrze garażu i stanowią ozdobę twojego domu.

Rodzaje bram garażowych

Na rynku istnieje kilka rodzajów bram garażowych. Dopasowujemy je do naszego obiektu, różnią się one budową oraz sposobem otwierania. Bramy dzielą się na 4 główne typy: rolowane, segmentowe, uchylne i rozwieralne. Dwie pierwsze propozycje to najlepszy wybór, który spotkamy tylko u najlepszych producentów. Szeroki wybór produktów, to nie tylko bramy na najwyższym poziomie, ale także wielorakość kolorów.

Bramy garażowe rolowane

Bramy rolowane to inaczej bramy żaluzjowe. Ich sposób działania przypomina rolety okienne. Zajmują niewiele miejsca, są komfortowe w użytkowaniu. Tej typ bramy uznawany jest za jeden z najlepszych. Bramy rolowane wyposażone są w silnik oraz dwa piloty sterujące i korbę do awaryjnego otwierania. Pancerz bramy rolowanej wykonuje się z profili aluminiowych, które wypełnia się pianką poliuretanową, dzięki czemu brama ma niezwykłą izolacyjność termiczną.

Bramy garażowe segmentowe

Bramy segmentowe, nazywane czasem sekcyjnymi, zajmują bardzo mało przestrzeni przed garażem. Sprawdzą się w miejscach z niewielkim podjazdem. To drugi najlepszy rodzaj bramy, bardzo szczelny, idealny do ogrzewanych obiektów. Bramy segmentowe składają się z segmentów w postaci paneli ściśle ze sobą połączonych za pomocą zawiasów. Otwierają się do góry, montowane w otworze lub za otworem garażu. Posiadają właściwości termoizolacyjne.

Bramy garażowe uchylne

Ten rodzaj bram nazywany jest także bramami płytowymi. W tym przypadku potrzebujemy sporo miejsca przed garażem, ponieważ dolna część bramy otwiera się na zewnątrz. Sprawdzą się w przypadku większym podjazdów.

Bramy garażowe rozwieralne

Garażowe bramy rozwieralne otwierają się na boki, jest to dość stary rodzaj bramy, coraz mniej dostępny na rynku. Otwarcie bramy wymaga bardzo dużo miejsca i nie zawsze możliwe jest zamontowanie napędu elektrycznego.

Jak dobrać odpowiednią bramę garażowa?

Od wyboru rodzaju bramy zależy kilka czynników. Między innymi przestrzeń przed garażem, czyli wielkość podjazdu. Poza tym musimy skupić się na wytrzymałości i niezawodności bramy i wybrać te, które wykonane są z wysokiej klasy materiałów. Nowoczesne bramy zatrzymują ciepło, są szczelne, chronią wnętrze garażu przed opadami, a co najważniejsze stanowią ochronę przed kradzieżą.