Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

Budownictwo Poradnik

Czy warto ogrzewać dom gazem płynnym?

Wybór sposobu ogrzewania domu jest uzależniony od wielu czynników. Warto zadbać o własny komfort i zdecydować się na ogrzewanie gazem płynnym. Dlaczego warto to zrobić? Oto najważniejsze powody.

Alternatywa dla gazu ziemnego

Sieć rurociągów rozprowadzająca gaz ziemny jest w Polsce rozbudowana, ale na wielu terenach wciąż nie ma odpowiedniej infrastruktury. Niejednokrotnie  koszt podłączenia domu do gazociągu jest w takiej sytuacji bardzo wysoki i zdecydowanie bardziej opłaca się zamontować zbiornik z gazem płynnym od sprawdzonego dostawcy, np.  Amerigas. Jest nie tylko taniej, ale i szybciej. Wypada też nadmienić, że gaz płynny to wydajne paliwo o wysokiej kaloryczności oraz spalające się prawie w całości.

Wygoda i funkcjonalność w cenie

Rozwiązanie, jakim jest ogrzewanie na gaz płynny, to przede wszystkim wygoda. Instalacja jest praktycznie bezobsługowa – wystarczy ustawić odpowiednie parametry kotła grzewczego i pamiętać o corocznych przeglądach. Dzięki zbiornikowi z gazem można ogrzewać dom, podgrzewać wodę oraz zasilać kuchenkę. Jest to bardzo praktyczne i oszczędne, ponieważ do podgrzewania wody nie trzeba kupować oddzielnego urządzenia.

Sprawny montaż

Instalacja zbiornikowa na gaz płynny jest montowana na terenie posesji. Osoby zainteresowane omawianą metodą grzewczą mają do wyboru zbiorniki naziemne i podziemne, które nie tylko pod względem pojemności powinny odpowiadać konkretnym potrzebom. Należy pamiętać również o wielkości działki oraz o poziomie wód gruntowych, np. zbiorników naziemnych nie montuje się tam, gdzie poziom ten jest wysoki.

Czy to jest drogie?

Stosowne kalkulacje powinien przeprowadzić każdy, kto chce postawić na ogrzewanie gazowe. Cena instalacji to bardzo indywidualna kwestia, niemniej np. dla domu o powierzchni 140 m kw. średni koszt instalacji waha się od 10 tys. zł do 17 tys. zł – przy założeniu, że w rachubę wchodzą zbiornik dzierżawiony oraz kocioł kondensacyjny z zasobnikiem 120 l. Warto sprawdzić oferty poszczególnych dostawców i poprosić o wycenę.

https://www.amerigas.pl/zbiorniki/dla-domu-i-biura#szukasz-zbiornika-dla-domu-lub-biura