Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

wyprowadzka z domu
Poradnik

Jak wygląda wyprowadzka na studia?

Wyprowadzka z domu rodzinnego na studia jest bardzo ważną zmianą w życiu. Lepiej wcześniej zrobić listę rzeczy do zabrania, żeby później o niczym nie zapomnieć. W ten sposób możesz mieć pewność, że nic nie pominiesz.

Zobacz także: Najlepszy sprzęt audio

Przygotowania do wyprowadzki

Wyprowadzka na studia musi kiedyś nastąpić i rodzice także powinni się do tego przygotować. Trzeba też uporządkować rzeczy według przeznaczenia. W tym miejscu należy wymienić rzeczy do kuchni, sypialni oraz łazienki. Każdy student powinien pamiętać, żeby nie zabierać ze sobą starej pościeli lub kubków najgorszej jakości. Tylko ulubione przedmioty opłaca się zabierać ze sobą. Dzięki temu mieszkanie studenckie będzie się wydawać przytulne i przynajmniej w pewnym stopniu będzie przypominać rodzinny dom. Z zapakowaniem wszystkich rzeczy mogą mieć problem ludzie, którzy całe życie mieszkali z rodzicami. Podstawą są garnki, patelnie, miski, kubki, sztućce oraz talerze. Trzeba również pamiętać o ścierkach, gąbkach, desce do krojenia oraz czajniku elektrycznym. Należy także zakupić niezbędne środki czystości, takie jak środki do czyszczenia zlewu oraz płyn do mycia naczyń. Nasączone chusteczki okażą się niezastąpione przy szybkich porządkach. Przy przeprowadzce na studia bardzo ważne jest też wyposażenie łazienki. Musisz pamiętać o ręcznikach, kosmetykach, papierze toaletowym oraz małym lusterku.

Żeby zachować porządek w łazience, potrzebne będą kosze oraz pudełka. Tak samo leki powinieneś przechowywać w apteczce. Waga, wiadro i mop też mogą być przechowywane w łazience studenta. Sypialnia jest najważniejszym pomieszczeniem w nowym mieszkaniu. Dosyć często sypialnia jest też pokojem gościnnym. W tym miejscu student powinien mieć możliwość nauki i odpoczynku, dlatego musi czuć się dobrze. Warto pamiętać o elementach, które zwiększają funkcjonalność mieszkania. Trzeba też zabrać ze sobą ozdobne poduszki, zasłony oraz lampki ozdobne. Bez wątpienia pościel jest podstawą w sypialni. Można zabrać swoją ulubioną lub zakupić nową specjalnie na tę okazję. Koc jest niezbędnym elementem wyposażenia sypialni, o którym zdarza nam się zapominać. W chłodne wieczory sprawdzi się on idealnie. Szafa ubraniami z pewnością również znajdzie się w sypialni. Dlatego musisz pamiętać o zabraniu ze sobą wieszaków i wszystkich niezbędnych elementów garderoby.

Sprawdź także: Wyjaśniamy jak pozbyć się grzyba w domu

Potrzebne rzeczy

Nie musisz zabierać wszystkich ubrań, ponieważ niektóre możesz zostawić w domu rodzinnym. Ważne są również inne niezbędne elementy wyposażenia. Musisz zabrać ze sobą laptopa, słuchawki, ładowarki, telefon i tableta. Lampka nocna będzie niezbędna, jeśli lubisz w nocy się uczyć lub czytać książki. Jeśli zmieniasz miejsce zamieszkania po raz pierwszy to przeprowadzka jest naprawdę sporym wyzwaniem. Na wymarzone studia wiele młodych ludzi wyruszy do wielkich miast w październiku.

Podstawową i prawdopodobnie najważniejszą rzeczą jest stworzenie listy. Niektórym może się to wydawać banalny pomysł, ale dzięki temu będziesz mieć pewność, że zabrałeś wszystko, co było ci potrzebne. Już kilka tygodni wcześniej możesz zacząć myśleć nad stworzeniem takiej listy. Na listę warto wpisać wszystko, co może ci się przydać. Ważne są przede wszystkim podstawowe rzeczy, takie jak herbata lub szampon do włosów. Można śmiało powiedzieć, że przeprowadzka na studia będzie zdecydowanie łatwiejsza dzięki liście. Z domu rodzinnego przyda się na pewno deska do prasowania i żelazko. Oczywiście warto wcześniej się wszystkiego dokładnie dowiedzieć. Może się okazać, że takie podstawowe rzeczy już znajdują się w mieszkaniu. Proszek do prania będzie kolejną niezbędną rzeczą.

wyprowadzka na studia

Ulubione gadżety – wyprowadzka na studia

Musisz mieć odpowiednie produkty, ponieważ potrzebujesz prać czarne, kolorowe oraz białe ubrania. Warto również pomyśleć o tym, co będzie ci potrzebne do kuchni. Warto uwzględnić przede wszystkim małe miseczki oraz opakowania na kanapki. Czasami przypominamy sobie o nich zbyt późno. Podczas roku akademickiego na wagę złota będzie sen. Dlatego lepiej się upewnić, że będziesz mieć na czym spać. W niektórych mieszkaniach nie ma pościeli i kołdry, więc trzeba to sobie zapewnić we własnym zakresie. Weź swoją ulubioną poduszkę, dzięki której zasypiasz szybciej. Dzięki temu będziesz mógł naprawdę się poczuć, jak we własnym domu. Jeśli weźmiesz swoje ulubione gadżety to przebywanie w nowym otoczeniu będzie dużo łatwiejsze.

Należy również zabrać rzeczy, które ułatwiają naukę. Wyprowadzka na studia może być przyjemna, jeśli tylko odpowiednio się do niej przygotujesz. Najważniejsze to nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę, ponieważ możemy wtedy o czymś zapomnieć. Przyjazną atmosferę w studenckim domu można stworzyć nawet dzięki drobnym przedmiotom. To wszystko sprawi, że tęsknota za domem będzie mniejsza, a ty chętniej będziesz spędzał czas w nowym miejscu. Odpowiednia ilość ubrań jest podstawą, dlatego nie może ich nigdy zabraknąć. Przede wszystkim musisz mieć ze sobą strój, który założysz na uczelnię. Przygotuj sobie także ubrania imprezowe, ponieważ w trakcie studiów poznasz wiele nowych osób i będziesz wychodzić z nimi na różne przyjęcia lub spotkania towarzyskie.