Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

Wyposażenie

Gniazdka w blacie kuchennym

Gniazdka w blacie kuchennym pojawiły się stosunkowo niedawno na rynku, a jest to bardzo dobra opcja do nowoczesnych kuchni, gdzie ilość elementów znajdujących się w niej powinna być jak najmniejsza.

Gniazdka w blacie – co i jak?

Dzięki takim gniazdkom podłączenie miksera czy ekspresu do kawy jest banalnie proste. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla kuchni w której używane jest wiele urządzeń na raz. W odpowiednim momencie możemy wcisnąć przycisk i wysunąć gniazdko, a po skończeniu pracy z łatwością możemy je schować w blat. Gniazdka zamontowane na stałe w ścianę nie wyglądają atrakcyjnie ani stylowo, a że projektanci dążą do silnego minimalizmu, rozwiązanie schowania gniazdka w blat było tylko kwestią czasu. Główną zaletą jest to, że gniazdko jest widoczne tylko wtedy, kiedy jego używamy. Dodatkowym atutem takich kontaktów jest to, że wiele z nich posiada dodatkowy port USB, którym możemy naładować np. telefon czy tablet na którym wyświetlamy przepis.

Zwykle wystarczają dwa lub trzy gniazda. W kuchniach otwartych umieszcza się je tak, aby były jak najmniej widoczne. Problematyczne jest jednak umiejscowienie gniazdek w pobliżu dużych sprzętów AGD. Rozplanowanie należy rozpocząć wcześnie i trzeba pamiętać o przygotowaniu miejsca na idący kabel zasilania. Korzystanie z gniazdek schowanych w blat jest bezpieczne, większość z nich posiada specjalne osłonki, które chronią je np. przed przypadkowym zalaniem i zwarciem instalacji elektrycznej. O istnieniu takiej ochrony należy dopytać się sprzedawcy.

Gniazdka w blacie to bardzo popularna opcja na wszelkich salach konferencyjnych. Tam to rozwiązanie jest maksymalnie użyteczne, bo sprzęt podłącza się tylko na chwilę. Niektórzy uważają to rozwiązanie za przerost nad formą, ale ten model gniazdek ma wiele zalet:

  • wyglądają bardzo nowocześnie,
  • oszczędzają miejsce na ścianach,
  • zakup osprzętu i ich montaż nie jest drogi

Jeżeli jesteś w trakcie planowania swojej kuchni, rozważ nad opcją instalacji gniazdek w blat, na pewno nie pożałujesz tej decyzji! Aktualnie na popularnych sklepach internetowych z wyposażeniem wnętrz można znaleźć gniazdka chowane w bardzo dobrych cenach. 3-gniazdkowa wersja z opcją wysuwania się kosztuje już od 50 zł co jest bardzo niską ceną za tak efektowny przedmiot. Montaż takiego rozwiązania pozwala na bardzo tanie unowocześnienie wnętrza, dlatego jest to coraz popularniejszy widok w nowych domach.