Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

basen stelażowy dla rodziny
Poradnik

Jak wybrać basen stelażowy dla rodziny?

Obecnie coraz częściej spotyka się baseny stelażowe w ogrodach. Szczególnie tam, gdzie mieszkają rodziny z dziećmi. Latem basen daje przyjemną ochłodę i ochronę przed upałem, a do tego staje się miejscem niezliczonych zabaw i miło spędzonych chwil. Zatem jak wybrać odpowiedni basen dla swojej rodziny?

Czy basen stelażowy nadaje się dla rodziny?

W ofercie sklepu internetowego Baseny Ogrodowe możemy natrafić na najróżniejsze modele: baseny stelażowe, jaccuzzi, dmuchane, rozporowe. A także na wiele przydatnych akcesoriów, bez których się nie obędziemy. Skupimy się jednak na tych pierwszych. W ich przypadku mamy do czynieniu ze specjalnych stelażem, który pozwala, że sam basen jest większy, głębszy i nie musi być wypełniony woda po brzegi.

W sklepie znajdziemy zarówno modele okrągłe, jak i prostokątne. Największe mogą mieć nawet kilkanaście metrów długości. Poza tym są wytrzymałe, stabilne, wygodne w użytkowaniu. To wszystko sprawia, że basen stelażowy jest dobrym wyborem dla rodziny z dziećmi.

Czym różnią się dostępne baseny stelażowe?

W sklepach możemy znaleźć najróżniejsze modele basenów stelażowych, często też dobrej jakości w przystępnych cenach. Poszczególne różnią się między sobą:

  • Rozmiarem
  • Kształtem (np. okrągłe, prostokątne)
  • Designem
  • Akcesoriami
  • Ceną

W przypadku małych basenów możemy liczyć na koszty poniżej 500 zł. Jednak te modele najbardziej nadają się do pluskania. Konkretny, duży basen prostokątny razem z akcesoriami może kosztować ok. 3-4 tys. zł.

Jak duży basen wybrać?

Kwestia rozmiaru jest jedną z najważniejszych, gdy chcemy dobrać basen stelażowy pod naszą rodzinę. Warto wziąć pod uwagę:

  • Budżet – dotyczy nie tylko kupna basenu, ale także akcesoriów, napełnienia go wodą i dbania o niego.
  • Wielkość ogrodu – przy małej przestrzeni dobrze postawić na mniejszy model.
  • Użytkowników – ich wiek, wzrost, a także umiejętności pływackie

Mały i płytki basen możemy wybrać w przypadku, gdy będą z niego korzystać jedynie dzieci i to do pluskania i zabaw podobnych jak w wannie. Będzie też odpowiedni do niewielkiego ogródka. Za to większy model będzie idealny na działkę. W nim można się bawić cała rodziną, urządzić imprezę i nawet pływać.

Podsumowanie

Basen w ogrodzie może sprawić ogrom radości całej rodzinie. Warto jednak odpowiednio go dostosować, by nie zajął całej przestrzeni, ale jednocześnie był wystarczająco duży. Podczas wyboru powinniśmy wziąć uwagę wiele kwestii, które pozwolą nam jak najlepiej dostosować model do swoich potrzeb i indywidualnych preferencji.