Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

Budownictwo Poradnik

Malowanie dla początkujących

Masz w domu ścianę z zabudowy karton-gips i chciałbyś ją samodzielnie pomalować?Nic trudnego!!! Oto kilka porad dla początkujących malarzy.
Zacznijmy może od tego, jakie narzędzia będą nam potrzebne. Do wykonania prac malarskich, będą nam potrzebne: szczotka do czyszczenia lub pędzel z grubym włosiem, mały pędzel do odcinania rogów, mały wałek, duży wałek, kuweta z kratką na farbę. Potrzebne materiały to: farba o wybranym kolorze, grunt, taśma malarska, folia malarska.

Zabezpieczenie podłogi

Przed rozpoczęciem prac malarskich ścian i sufitów, zabezpieczamy podłogę folią malarską. Następnie, przechodzimy do czynności oczyszczania powierzchni do malowania. Możemy nawet użyć odkurzacza, aby pył osiadający na ścianach został dokładnie usunięty. Malowanie zaczynamy zawsze od sufitów. Przed rozpoczęciem malowania, na ścianach wokół sufitu, przyklejamy taśmę malarską. Chyba, że sufit będzie takiego samego koloru co ściany. W tym przypadku, mocowanie taśmy jest zbędne. Powierzchnię malujemy trzykrotnie.

Pierwsza warstwa

Pierwszą warstwą, będzie warstwa składająca się z mieszanki pół na pół (grunt-farba). Jeżeli sufit jest innego koloru, odcinamy boki małym pędzelkiem i mniejszym z wałków. Resztę powierzchni, malujemy dużym wałkiem. Możemy także, użyć pistoletów malarskich. Kuno pistoletu do malowania własnego mieszkania, nie będzie miało sensu.
Po zagruntowaniu powierzchni, spokojnie czekamy, aż nam podeschnie. Teraz możemy przystąpić do malowania farbą. Malujemy tak samo, jak za pierwszym razem z gruntem. Czyli, najpierw odcinamy boki a następnie malujemy resztę powierzchni. Po wyschnięciu, powtórzyć jeszcze raz. Jeżeli efekt końcowy Was nie satysfakcjonuje, można pomalować sama farmą trzykrotnie.

artdecoprojekt.pl