Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

Budownictwo Poradniki

W jaki sposób przygotować otwór do montażu nowego okna?

Należy wiedzieć, że przygotowanie otworów okiennych ma bardzo istotny wpływ na prawidłowy montaż, późniejszą eksploatację stolarki i szczelność połączeń. Pamiętajmy, że nie możemy pominąć tak ważnego etapu.

Dlaczego?

Warto wiedzieć, że jeżeli pozwolimy sobie na pominięcie tak istotnego etapu to wtedy okna nie będą solidnie osadzone w przegrodzie budowlanej, co ostatecznie doprowadzi do nieszczelności i przemarzania w miejscu połączenia. Na pewno nie chcielibyśmy do tego doprowadzić, wybierając tym bardziej okna nowoczesne, o wysokich parametrach izolacyjnych, które mają zwiększyć oszczędności eksploatacyjne. Szczególną uwagę w trakcie przygotowania otworu powinniśmy skupić na murze.

Jaki powinien być otwór?

Otwór przygotowany do montażu okien powinien być prostokątny o równej i spoistej powierzchni ościeży, aby w ten sposób zapewnić ścisłe przyleganie materiałów uszczelniających oraz termoizolacyjnych. Jakich prac powinniśmy więc wcześniej dokonać? W tym celu trzeba usunąć pozostałości, grudki zaprawy, zanieczyszczenia, uzupełnić ubytki w murze. Należy wiedzieć, że najlepszym materiałem do wyrównania ościeży będzie klej do styropianu. Ten klej dobrze się trzyma, a po wyschnięciu tworzy równą powierzchnię, co której najlepiej zwiąże piana montażowa, kleje oraz taśmy paroizolacyjne. Finalnym etapem powinno być jej zagruntowanie. Pamiętajmy też, że najwłaściwiej jest zrobić w ten sposób, aby otwory pod montaż okien przygotowała profesjonalna ekipa budowlana jeszcze przed wykonaniem pomiarów.

gbgroup.com.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *