Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

Poradnik Wyposażenie

Naturalnie we wnętrzach

Mniejsze lub większe szafy to podstawowe meble, jakie w każdej przestrzeni się pojawiają. To niezbędnik w przedpokoju, sypialni, pokojach dzieci. I choć trendów, kolorów, wykończeń i pomysłów jest bardzo dużo, to jednak są propozycje, które nie wychodzą z mody i zawsze kojarzyć się będą tylko z jakością oraz ponadczasowym wzornictwem oraz oczywiście wykorzystaniem naturalnych i trwałych materiałów. Dlatego właśnie niezmiennie wielkim powodzeniem cieszą się szafy drewniane.

  1. Styl i wytrzymałość
  2. Porządek w dobrym guście

Styl i wytrzymałość

Szafy są niezbędne, by mieć porządek w domu. Choć u niektórych pękają w szwach i pewnie nieraz padają słowa, że nie ma nic do ubrania, to na półkach czy też wieszakach można przechować naprawdę dużo. Dzięki funkcjonalnym sposobom na aranżację przestrzeni bez problemu da się dostosować każdy model do swoich potrzeb i to właśnie ten praktyczny wymiar powinien być tym kryterium, które przekona nas do zakupu. Poza tym szafa musi w jakiś sposób wpisywać się w stylistykę, nawet jeśli decydujemy się na modny eklektyzm. Wykończenie, kolorystyka czy też zdobienia to są te elementy, które przykuwają uwagę. W dużym stopniu wpływają również na to, jaki klimat będzie panować we wnętrzu.

Porządek w dobrym guście

Niezmiennie w modzie są szafy drewniane. Mniejsze lub większe propozycje sprawdzą się jako garderoba lub też mogą być uzupełnieniem modnej meblościanki. Z pewnością, poza tym że jest to mebel do przechowywania ubrań, to dodatkowo może pełnić funkcję dekoracyjną. W nowoczesnych stylizacjach stawia się raczej na proste bryły. Minimaliści sięgają po powiększającą przestrzeń biel. Jeśli zależy nam na tym, by podkreślić proekologiczny skandynawski styl, warto postawić na połączenie ze szlachetnym drewnem. W klimatach rustykalnych czy vintage częściej pojawiają się ozdobne fronty, a także stylizowane wzornictwo. Szafy dostępne są oczywiście w różnych rozmiarach. Najczęściej jest to synonimicznie z ilością drzwi. Te największe mogą mieć ich nawet kilka. Bardzo często również pojawiają się lustra. To świetny wybór do sypialni czy przedpokoju. Poza tym że lustra pozwalają ocenić wygląd, to również świetnie powiększają wnętrze i tworzą atrakcyjny klimat. A to ważne w wybranej aranżacji. Wielkość szafy należy dopasować do swoich potrzeb i oczywiście przestrzeni, jaką się dysponuje. Z pewnością będzie to właśnie ten mebel, który znacząco ograniczy miejsce, ale można przechować w nim bardzo dużo. Szafy warto uzupełnić również o inne meble takie jak komoda, toaletka czy szafka RTV. Rewelacyjnym pomysłem jest również zakup łóżka z tej samej kolekcji.