Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

Kuchnia Tajska czy sushi
Poradnik

Kuchnia Tajska czy sushi? W Lublinie nie musisz już wybierać

Masz ochotę na świeżo przygotowane sushi? A może już od dawna chodzi Ci po głowie orientalny Pad Thai? Jeśli masz problem z podjęciem decyzji, co dziś zjeść, możesz odetchnąć z ulgą. Możesz bowiem zdecydować się na restaurację, która specjalizuje się w sushi i kuchni tajskiej. Wiemy, gdzie w Lublinie znajdziesz takie miejsce.

Wyjątkowe rolki od najlepszych Sushi Masterów

Przygotowanie sushi tylko pozornie wydaje się proste. Uważasz, że wystarczy ugotować ryż, wyłożyć go na płaty nori razem z dodatkami i zwinąć w rolki? W teorii brzmi łatwo, w praktyce niestety jest to dużo bardziej skomplikowane. Zacznijmy od ryżu, który nie może być dowolny – do sushi należy używać określonego gatunku ryżu. Dodatki muszą być świeże i odpowiednio skomponowane. Trzeba też pamiętać o m.in. occie ryżowym, którym zakwaszany jest ryż. Poza tym istnieje wiele rodzajów sushi, jak Nigiri, Futomaki, Hosomaki czy California Maki. Może więc lepiej zostawić to specjalistom? Tym bardziej że w Lublinie możesz zjeść sushi od Sushi Masterów z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Wystarczy odwiedzić https://takamisushi.pl/, żeby skosztować wyjątkowych rolek ze składnikami najlepszej jakości.

Zasada pięciu smaków – sekret kuchni tajskiej

W Takami Sushi & Thai w Lublinie spróbujesz nie tylko różnorodnych kompozycji sushi, lecz możesz też przenieść się na chwilę do Tajlandii. Jak to możliwe? Restauracja ta, poza sushi, oferuje także specjalności kuchni tajskiej. Chrupiąca kaczka z warzywami, tajskie curry, makaron Udon z dodatkami, słynny Pad Thai i znacznie więcej – tutaj poznasz głębie smaku tajskich przysmaków. A co najważniejsze, dania kuchni tajskiej są tu przygotowywane zgodnie z zasadą pięciu smaków. Co to takiego? Jest to idealne połączenie smaków wg. Tajów, oznaczające harmonię i równowagę. Zgodnie z nią, każde danie tajskie w Takami Sushi & Thai zawiera smak ostry, odrobinę słodyczy, słoności i kwaśności, a także nutkę goryczy. Spróbuj, a na pewno odczujesz prawdziwą błogość!

Na miejscu, na wynos lub z dowozem

W restauracji ważny jest nie tylko wybór dań i smak potraw, ale też wystrój wnętrz. Podpisujesz się pod tym stwierdzeniem? W takim razie pewnie ucieszy Cię informacja, że w Takami Sushi & Thai w Lublinie wnętrza współgrają z orientalnym charakterem menu. Są tu obecne zarówno prostota Japonii, jak i intensywność barw kojarzona z Tajlandią. Jeśli jednak nie masz możliwości wybrać się do restauracji na sushi lub kuchnię tajską, również nie jest to żaden problem. W Takami Sushi & Thai możesz skorzystać z dowozu lub opcji zabrania jedzenia na wynos. Na stronie internetowej restauracji jest dostępne pełne menu, co ułatwi wybór dań.