Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

Wyposażenie

Przepływowy podgrzewacz wody – poradnik

Przepływowy podgrzewacz wody to niezwykle komfortowa i oszczędna opcja, jeżeli poszukujesz w swoim domu ciepłej wody. Urządzenie to pobiera energię tylko wtedy, kiedy odkręcimy ciepłą wodę, co maksymalnie minimalizuje wydatki.

Jak wybrać przepływowy podgrzewacz wody?

Ogrzewacz wybiera się odpowiednio do ilości punktów odbioru wody w naszym domu. Ich duży wybór pozwala na precyzyjne dopasowanie modelu urządzenia do naszego mieszkania. Ogrzewacz odpowiedniej mocy oraz pojemności dodatkowo zapewni mniejsze zużycie wody i ograniczy stratę ciepła. Nowoczesne „piecyki” potrafią ogrzać wodę do ciepłej temperatury już w 3 sekundy. Do montażu ogrzewacza przepływowego wymagana jest odpowiednia instalacja elektryczna, ponieważ niektóre z nich wymagają zasilania 400V.

Zaletą podgrzewaczy jest ich nowoczesny design, przez co idealnie wpasują się do każdego pomieszczenia. Większość w nich zaopatrzona jest także w duży, czytelny ekran, który na bieżąco pokazuje informacje o zużytych ilościach wody czy energii.

Pobór energii

Podgrzewacze wykorzystują energię tylko w momencie pobierania ciepłej wody, przez co minimalizują zużycie prądu. Dodatkową możliwością zaoszczędzenia jest wykorzystanie sterownika elektronicznego zamiast przełącznika hydraulicznego. Takie urządzenie pozwala na precyzyjną regulację i dokładniejszą kontrolę temperatury wody. Odpowiedni wybór sterownika potrafi zmniejszyć rachunki nawet o 30%! Średni koszt pięciominutowego prysznica to jedynie około 0,60 zł. Są to bardzo małe koszty, biorąc pod uwagę to, że samo urządzenie nie jest drogie, bo cena za wariant o średniej mocy waha się między 300 a 700 zł.

Przepływowy podgrzewacz wody jest idealnym urządzeniem do kuchni i łazienek. Do małego zlewozmywaka wystarczy urządzenie o mocy do 3.5kW, które jest bardzo tanie w zakupie jak i eksploatacji. Wybór przepływowego ogrzewacza jest zdecydowanie lepszym wyborem niż ogrzewacz pojemnościowy, ponieważ przepływowy pobiera wodę tylko wtedy, kiedy pobierana jest ciepła woda, a resztę czasu pozostaje nieaktywny, więc pobiera minimalne ilości prądu.