Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

Jak zamontować moskitierę
Poradnik

Jak zamontować moskitierę na drzwi?

Muchy i komary w domu to zmora każdego, bez względu na to, na którym piętrze się mieszka, w domu na wsi i w mieszaniu w bloku w mieście. Latem ich obecność jest bardzo uciążliwa, dlatego, zamiast inwestować w kolejne rozwiązania mające na celu tępienie owadów, należy nie dopuszczać do ich dostawania się do wnętrza. Jednym z nich jest moskitiera na drzwi mocowana na drzwiach balkonowych i tarasowych.

Gdzie zamocować taką moskitierę?

Zazwyczaj nie mocuje się moskitiery drzwiowej do drzwi wejściowych do domu. Wyjątkiem są sytuacje, w których domownicy bardzo często mają te właśnie drzwi otwarte — gdyż na przykład ich styl bycia wymaga częstego wchodzenia i wychodzenia. Z reguły stosuje się takie moskitiery na drzwiach balkonowych, które latem bardzo często pozostawiamy otwarte, i przez które najlepiej wietrzy się mieszkanie. To także rozwiązanie dobre dla osób, które często wychodzą zapalić na zewnątrz. Siata przeciw owadom zamontowana w drzwiach na taras to doskonały pomysł dla domów, w których na zewnątrz latem wiele się dzieje — domownicy często relaksują się w hamakach albo uwielbiają zapraszać bliskich na różne przydomowe spotkania.

Montaż moskitiery – jak zrobić to dobrze?

W zależności od rodzaju zakupionej moskitiery istnieją różne sposoby montażu. Można przyklejać najprostsze siatki na owady wokół framug okien czy drzwi przy pomocy dołączonej taśmy, można też zastosować specjalne pinezki. Jeśli jednak chcesz uzyskać trwały efekt montażu moskitiery w drzwiach tarasowych, zainwestuj w te, które rozciąga się pomiędzy specjalnymi ramkami, dostępnymi w różnych kolorach. taka moskitiera na drzwi pięknie dopasuje się do reszty stolarki okiennej w domu. Mocuje się ją w bardzo łatwy sposób na specjalnych zawiasach. Potrzeba do tego jedynie wkrętów i wkrętarki. Zamocowana prawidłowo moskitiera będzie łatwo otwierać się i zamykać, dzięki czemu zabezpieczy dom przed wnikaniem do niego owadów, nawet gdy drzwi będą otwarte na oścież.

Dlaczego warto zainstalować moskitierę?

Owady w domu to spory problem, głównie, gdy chodzi o higienę oraz potencjalne ryzyko roznoszenia infekcji. Zwabione do domu muchy szybko rozmnażają się i niestety przenoszą zarazki na powierzchnie, których często dotykamy. Z kolei komary czy osy w domu to ryzyko ugryzienia i nieprzyjemnych doznań z tym związanych. Moskitiera na drzwi to rozwiązanie niedrogie, ale bardzo skuteczne. Umożliwiają częste i długie wietrzenie mieszkania, nawet przy zapalonym świetle wieczorem, bez ryzyka przedostawania się do wnętrza domu jakichkolwiek owadów.