Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

Jakich akcesoriów potrzebujemy do warsztatu samochodowego
Poradnik

Jakich akcesoriów potrzebujemy do warsztatu samochodowego?

Akcesoria warsztatowe to szeroki temat. Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi, które można wykorzystać do naprawy samochodów. Można wyposażyć swój warsztat samochodowy zarówno do celów prywatnych, jak i zawodowych. 

Jako akcesoria warsztatowe dostępne są śrubokręty, młotki oraz różnego rodzaju szczypce. Ta duża gama narzędzi jest wykorzystywana do konserwacji samochodów. Istnieje wiele zastosowań akcesoriów warsztatowych, które można znaleźć w sklepach. Wspomagają one również pracę wykonywaną przez mechanika.

Wyposażenie warsztatu wykonane od podstaw – Najważniejsze narzędzia do warsztatu

Akcesoria warsztatowe obejmują szeroki zakres narzędzi przeznaczonych do wspierania pracy mechaników. Do stałego wyposażenia warsztatu należy wyważarka do kół, stacja diagnostyczna oraz podnośnik samochodowy. Dostępne są hydrauliczne ściągacze, prasy i inne narzędzia, które można wykorzystać do transportu dużych części. Narzędzia do obsługi silnika stanowią dużą część akcesoriów warsztatowych. 

Wśród tych narzędzi znajdują się narzędzia uniwersalne, jak również takie, które są specyficzne dla poszczególnych marek, modeli i pojemności silnika. Niezbędnym sprzętem, z którego korzystają mechanicy są narzędzia do diagnostyki samochodowej. Minęły już czasy, kiedy mechanicy używali jednego narzędzia. Technologia również poszła do przodu.

Testery kompresji, mierniki i komputery diagnostyczne to narzędzia niezbędne w każdym warsztacie. Istnieje wiele narzędzi, które można wykorzystać do serwisowania układu hamulcowego, zawieszenia i przegubów, a także wiele akcesoriów, które pomagają utrzymać porządek i czystość w warsztacie. Akcesoria warsztatowe to świetny sposób na poprawę logistyki i bezpieczeństwa.

Istnieje wiele narzędzi, które mogą być używane w warsztacie, w tym podstawowe wyposażenie. Narzędzia te są dostępne w różnych sekcjach ze względu na ich wszechstronność. Narzędzia te obejmują klucze nasadowe, śrubokręty i wiele innych typów, a także dłuta i młotki. Jednak jednym z podstawowych narzędzi jest klucz pneumatyczny. Co warto o nim wiedzieć?

Do czego służy klucz pneumatyczny?

Klucze pneumatyczne znajdują zastosowanie w garażach, warsztatach samochodowych, przemyśle lekkim i ciężkim, a także przy naprawach maszyn budowlanych. Klucze pneumatyczne najczęściej wykorzystywane są w warsztatach do odkręcania śrub z kół. Klucz pozwala na szybką wymianę wielu kół. Poziom mocy kluczy pneumatycznych jest różny. Im większą mocą dysponujemy, tym mniej męcząca będzie praca. 

Należy jednak pamiętać, że producenci podają poziom mocy tylko wtedy, gdy są one testowane w sterylnych warunkach. Inaczej jest podczas rzeczywistej pracy. Praktycznie pełna moc klucza nigdy nie jest wykorzystywana. Klucz ten wymaga do pracy sprawnego układu pneumatycznego, chyba że zdecydujemy się na klucz udarowy zasilany z sieci. Klucz może być używany do różnych rodzajów prac w zależności od jego mechanizmu.

Jak wybrać klucz pneumatyczny do warsztatu? 

Przy wyborze klucza zwróć uwagę na politykę serwisową sprzedawcy. Kupujesz fabrycznie nowe urządzenie, więc jest mało prawdopodobne, że coś pójdzie nie tak. Ale, lepiej być bezpiecznym niż żałować!

Warto rozważyć firmę, która oferuje klucze pneumatyczne oraz: 

  • serwis i naprawę narzędzia,
  • części zamienne do narzędzia

Nie będziesz mógł pracować w serwisie, jeśli nie będziesz miał klucza. Jeśli Twój pojazd się zepsuje, zostaniesz bez narzędzia lub będziesz musiał kupić kolejne. A to przecież koszty…I utracone zarobki, bo nie masz czym pracować w warsztacie/wulkanizacji. Jednym z lepszych rozwiązań jest klucz marki Ingersoll Rand, który na tle innych produktów wyróżnia się wysoką jakością. 

Warto więc przed zakupem poznać nieco rynek akcesoriów do warsztatu samochodowego i wybrać narzędzia, które spełnią oczekiwania.