Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

Poradnik

Modne zasłony okienne – na co warto się zdecydować?

Zasłony nie tylko pozwalają na zapewnienie prywatności we wnętrzu, ale obecnie przede wszystkim spełniają funkcję dekoracyjną. Co wybrać?

Kiedyś zasłony wieszano w oknach głównie po to, aby je zasłaniać po zmroku. Teraz, gdy do dyspozycji są nowoczesne osłony okienne jak rolety, zasłony najczęściej spełniają funkcję dekoracyjną. Obecnie każdy dobry sklep z zasłonami może zaoferować szeroką gamę ciekawych zasłon do wyboru. Sprawdź najciekawsze modele!

Zasłony w kwiaty – efektowna dekoracja

Wśród najpopularniejszych wzorów znajdują się obecnie kwiaty. W sprzedaży można znaleźć wiele ciekawych modeli, na przykład w malowane kwiaty w tradycyjnym stylu albo też w botaniczne motywy jak palmy czy monstery, często uzupełnione również o efektowne detale w kolorze złotym, srebrnym.

Ciekawie prezentują się również zasłony z kwiatowymi zdobieniami znajdującymi się tylko na części materiału, na przykład na jego górze.

Zasłony lniane – w rustykalnym stylu

Bardzo popularne są również zasłony lniane, które wykonane są z naturalnego lnu albo też z materiałów zawierających len w składzie. Wyróżniają się rustykalnym wyglądem i świetnie wyglądają w aranżacjach boho, skandynawskich, shabby chic.

Także sklep z zasłonami może zaoferować zasłony wykonane z materiałów imitujących len. Są one tańsze od naturalnego lnu.

Zasłony welurowe – w stylu glamour

Do aranżacji wykończonych w stylu glamour świetnie będą nadawały się zasłony welurowe. To grube zasłony wykonane z materiału o efektownym, pluszowym wykończeniu, dzięki czemu mają luksusowy wygląd.

Do wyboru jest wiele ciekawych kolorów, na przykład szary, granatowy, musztardowy, zielony, beżowy, dzięki czemu można dobrać je do aranżacji wnętrza.

Zasłony zaciemniające – praktyczne rozwiązanie

Dobry sklep z zasłonami może zaoferować również swoim klientom zasłony zaciemniające. Tego typu zasłony wykonane są najczęściej z grubszego albo podwójnego materiału, który zapewnia skuteczną ochronę przed promieniami słonecznymi. Dzięki temu może on zabezpieczyć wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem.

Zasłony zaciemniające doskonale sprawdzą się w mocno nasłonecznionych pomieszczeniach, ponieważ pozwalają wtedy na wygodne korzystanie z nich, gdy słońce świeci bezpośrednio w okno. Także umożliwiają zmniejszenie poziomu temperatury we wnętrzu podczas upalnych dni.