Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

Wakacje nad wodą
Poradnik

Wakacje nad wodą – jakie tekstylia plażowe wybrać?

Lato w pełni, a więc najwyższy czas szykować się na urlop! Większość z nas zapewne wybierze kierunki nadmorskie lub też zdecyduje się na pobyt nad jeziorem czy innym zbiornikiem wodnym. Jak wiadomo, nad wodę należy zabrać odpowiedni ekwipunek. Dziś skupimy się głównie na tekstyliach plażowych. Podpowiemy, jakie ręczniki, koce i inne praktyczne akcesoria wybrać! Sprawdź i zafunduj całej swojej rodzinie idealny pobyt nad wodą!

Ręcznik plażowy – jaki wybrać?

Wybór ręczników plażowych, zarówno tych dla dzieci, jak i dla dorosłych, jest naprawdę duży. W ofercie wielu sklepów możemy zauważyć wiele ciekawych modeli, różniących się od siebie pod wieloma aspektami. Jak zatem z takiego gąszczu wybrać ręcznik plażowy, który spełni wszelkie nasze oczekiwania? Wystarczy, że weźmiemy pod uwagę trzy najważniejsze kryteria. Jakie?

Po pierwsze: materiał

Wybierając ręczniki plażowe, musimy skupić się przede wszystkim na ich materiale. To od niego będzie zależało to, czy tekstylia spełnią nasze oczekiwania. W większości przypadków oczywiście będziemy stawiać na naturalną tkaninę, jaką jest bawełna. Jest to jak najbardziej dobre rozwiązanie. Musimy być jednak przygotowani wtedy na to, że taki ręcznik będzie dość długo schnąć. Gdy zależy nam na szybszym czasie odparowywania wody, o wiele lepiej wybrać chłonną i praktyczną mikrofibrę. Tekstylia z niej wykonane cechują się wyjątkową miękkością i wysoką funkcjonalnością, dlatego powinniśmy być zadowoleni. 

Po drugie: rozmiar

Kolejny niezwykle ważny aspekt to rozmiar ręcznika plażowego. Aby wiedzieć, jaki wybrać, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, do czego będzie nam on służył. Możemy bowiem przeznaczyć go jedynie do wycierania ciała, ale także dodatkowo do np. leżenia na plaży. Gdy ręcznik ma pełnić funkcję koca, musimy wybrać model większy niż nasz wzrost, a taki z pewnością znajdziesz w sklepie https://www.karo.waw.pl/. Jeśli natomiast mamy się nim tylko wycierać, może być on nieco mniejszy. Mimo to nie przesadzajmy z jego małymi wymiarami i postawmy na długość jedynie o kilka centymetrów krótszą niż nasz wzrost. 

Po trzecie: kształt

Każdy z nas zna zapewne ręczniki plażowe w ich podstawowym prostokątnym kształcie. Oczywiście jest on niezwykle praktyczny i warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Należy jednak wiedzieć, że w sklepach znajdziemy także okrągłe ręczniki plażowe. Te najczęściej cechują się dość dużą średnicą. Dzięki temu stają się wspaniałym kocem, na którym może usiąść przynajmniej kilka osób. Jeśli więc na plaży lubimy np. grać w karty czy gry planszowe z całą rodziną lub grupą znajomych, lepiej postawić na taki kształt. Tym sposobem każda rozgrywka stanie się jeszcze przyjemniejsza. 

Tekstylia plażowe – jaki koc okaże się się najlepszym rozwiązaniem?

Na plażę, oprócz ręcznika, warto również zabrać ze sobą koc. Klasyczne modele są oczywiście całkiem dobre, jednak nie aż tak funkcjonalne, jak np. specjalne warianty piknikowe. Takie tekstylia podszyte są bowiem specjalną wodoodporną tkaniną. Dzięki temu koc nie będzie przemakał, gdy siądziemy na nim tuż po wyjściu z wody. Dodatkowo zdecydowanie szybciej wyschnie. Koce piknikowe, które można zabrać na plażę, składane są także w kształt małej walizki. Ich noszenie nie będzie zatem dla nikogo uciążliwe. Nie trzeba będzie także inwestować w dużą torbę plażową. 

Ponczo dla dzieci – alternatywa dla klasycznego ręcznika

Wszyscy rodzice zapewne szukają ciekawego rozwiązania, dzięki któremu pobyt z dzieckiem na plaży stanie się jeszcze lepszy. W takiej sytuacji polecamy zakup specjalnych ponczy kąpielowych dla maluchów. Co to takiego? Jest to praktyczne okrycie, najczęściej z kapturkiem, które może zastąpić ręcznik. Dodatkowo jest w stanie uchronić pociechę przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Ciekawe wzory np. z bohaterami z bajek, sprawią z pewnością, że dziecko będzie zadowolone i chętniej powędruje z nami na plażę. Po wakacjach ponczo można natomiast wykorzystać w domu. Wystarczy owinąć nim dziecko po każdej kąpieli i gotowe!