Komasowani

Budownictwo, dom i ogród

Poradnik

Jak odpowiednio wybrać alarmy bezprzewodowe?

Odpowiednie zamki oraz drzwi antywłamaniowe na pewno są ważnym czynnikiem ochrony budynku, jednak jeżeli stoi on na zaciszu czy wejście do niego nie jest odpowiednio widoczne z ulicy, złodziej może dokładnie pracować nad ich sforsowaniem. Prędzej lub później może dosać się do środka. Poza tym nie musi się męczyć z zamkiem oraz dobrymi drzwiami – łatwiej jest natomiast wejść poprzez okno. Sposobem na utrudnienie mu funkcjonowania jest zaopatrzenie budynku w instalację alarmową. Już sama informacja o tym, że budynek jest chroniony alarmem (tablica z ostrzeżeniem czy widoczny element układu alarmowego), niejednokrotnie starcza, aby zrazić ewentualnych złodziei.

Jak funkcjonuje alarm bezprzewodowy?

Narzędzia są zasilane z baterii czy akumulatorów. Odpowiednie alarmy bezprzewodowe funkcjonują na napięciu bateryjnym chociażby poprzez parę lat. Zgodnie z obowiązującą zasadą baterie muszą starczyć co najmniej na rok. Wytwórcy bezprzewodowych systemów alarmowych wykorzystują rozwinięte technologie wzmacniające wytrzymałość systemów na celowe próby przerywania emisji bezprzewodowej. Złamanie zabezpieczeń właściwych systemów radiowych wymagałoby od potencjalnych włamywaczy zastosowania niezwykle drogiej, profesjonalnej maszyny.

Wartości alarmu bezprzewodowego

Alarmy bezprzewodowe to dokładne odpowiedniki układu przewodowego, jakie zamiast komunikacji kablowej stosują łączność bezprzewodową oraz wsparty jest o system WL WireLess. Należałoby podkreślić, iż alarmy bezprzewodowe znanego wytwórcy nie odchodzi jakością oraz użytecznością od systemu przewodowego. W wypadku bezprzewodowych systemów alarmowych z detektorem ruchu, jaki jest głównym elementem każdego systemu alarmowego, czujki owe i odmienne elementy układu działają na baterie.

Dobór dobrej ilości bezprzewodowych receptorów ruchu

Dobierając alarmy bezprzewodowe, powinniśmy początkowo wybrać dobrą ilość czujników ruchu PIR. Tworząc własne komplety firmy raczej przyjmują zasadę, iż na jedno pomieszczenie niezbędny jest jeden detektor ruchu. Niewątpliwie we współzależności od specyfiki miejsca może wykazać się, iż jeden receptor w pomieszczeniu to za mało. Pomieszczenie może być np. niezwykle duże (magazyn) czy o takim kształcie, iż sensor położony w jednej jego części nie obejmuje innej części, do jakiej można się dostać poprzez okno, drzwi lub z innego miejsca.

System alarmowy bezprzewodowy co prawda składa się niejednokrotnie z droższych elementów aniżeli przewodowy, jednak używana do komunikowania się konkretnych narzędzi komunikacja bezprzewodowa umożliwia duży poziom ochrony. Znacznie tańszy będzie także montaż takiego typu alarmu ze względu na brak prowadzenia przewodów.